Czekając na Święta-uczymy dzieci programować
Autor: UN 23 grudnia 2019

Czekając na święta Debeściaki kodują i plany noworoczne snują, a gdyby tak odwiedził nas Evo to… ?

Nowy Rok rozpocząłby się klawo. Poznalibyśmy brata naszych ozobotków. I kolejne wyzwania byłyby inne i nadzwyczajne. Czary –mary niech się spełniają noworoczne plany!

Tegoroczny czas adwentowy Debeściaki spędzili niezwykle pracowicie. Codziennie wykonywali różne zadania z kalendarza adwentowego. Jak się możecie domyśleć zadań było aż 24, z tego 15 zadań obowiązkowych z programu ,,Uczymy dzieci programować”. Pozostałe zadania uczniowie opracowywali wspólnie z wychowawcą. Debeściaki korzystali z aplikacji QR, AR, Quiver, ozoblocky. Dzieci wykonały wszystkie zadania, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Kodowały na macie kubeczkami, tworzyły dyktanda graficzne na tablicy interaktywnej, na macie, rysowały trasy dla ozobotów w krainie Mikołaja- w Laponii, zastosowały puzzle AR lepiąc bałwana, segregowały, porządkowały świąteczne obrazki, szukały rozwiązań tras, które musi pokonać Mikołaj roznosząc prezenty, wg komend usadzały gości, zakodowały  świąteczne życzenia. Zadania wykonane, nadszedł czas na świętowanie 🙂 .   

Urszula Niziołek

Cudownych, kolorowych jak nasze kubeczki do kodowania i spokojnych jak jazda ozobota na komendzie,,jedź wolno”Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzą Debeściaki z wychowawcą.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij