Kangur 2020
Autor: DK@sp3 12 stycznia 2020

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego klas  drugich i trzecich Kangur 2020

W dniu 8 stycznia 2020r. odbyły się szkolne eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2020”. W konkursie tym wzięło udział 22 najlepszych matematyków z każdej  klasy trzeciej i 13 z klas drugich. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne o zróżnicowanym charakterze:  nietypowe i wykraczające treściami poza program, łamali sobie głowy rozszyfrowując łamigłówki i zagadki matematyczne.

Zwycięzcami konkursu w kategorii klas trzecich zostali:

1. Karol Ciupka  kl. 3d

2. Stanisław Witkiewicz  kl. 3a

3. Mateusz Faryna  kl. 3a

Kinga Rogowska kl. 3b

Zwycięzcami konkursu w kategorii klas drugich zostali:

1. Jakub Wachowski – 2b

2. Tomasz Kolorz – 2c

Krzysztof Wojciech – 2d

Zuzanna  Kremiec – 2d

3. Łukasz Dubiel – 2a

Maksymilian Pustelnik – 2a

Laura Piękna – 2d

Paweł Wyroba-  2d

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesu w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2020” , który odbędzie się w marcu br.