Uczymy Dzieci Programować-podsumowanie IV edycji
Autor: UN 7 lutego 2020

Nasza szkoła kolejny raz  brała udział w Ogólnopolskim Programie Uczymy Dzieci Programować– edycja IV.  Organizatorem programu jest firma Edu Sense, a koordynatorami programu: Anna Świć (autorka materiałów wykorzystanych w programie) oraz  Rafał Mitkowski. 

W ramach tego programu, uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV i V na zajęciach kreatywnych  przystąpili do realizacji zadań:

  • Dzień postaci z bajek,
  • Międzynarodowy dzień kropki,
  • Code Week
  • Dzień Edukacji Narodowej,
  • Święto Niepodległości,
  • Dzień pluszowego misia,
  • Barbórka,
  • Hour of Code
  • Mikołajki
  • W oczekiwaniu na święta ,, Uczymy dzieci programować”.

Na szczególną uwagę zasługują zadania zrealizowane w ramach Code Week 2019. Pracowity okres dla uczniów klas 1b, 3c, 3d , klas czwartych i piątych. Swoje wydarzenia nauczyciele zamieścili na mapie Code Week. Dzięki aktywnemu udziałowi w tym wydarzeniu, uczniowie naszej szkoły kolejny raz  przyczynili się do sukcesu Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019  i zdobyli europejskie certyfikaty oraz nagrody:  puzzle AR. Uczniowie i nauczyciele udowodnili raz jeszcze, że nauka nie musi być nudna i można się uczyć również poprzez zabawę. Podczas wszystkich wyzwań wykorzystano ozoboty, robota Doc i Mind-a oraz  roboty Dash i Dot. Dzięki robotom dzieci w namacalny sposób przekonały się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Przyłączyliśmy się również do Godziny Kodowania. Wyzwania świąteczne to realizacja zadań z kalendarza adwentowego.Zadania z wyzwań na bieżąco  były relacjonowane na stronie szkoły.

6 lutego wystartowała kolejna V edycja, oczywiście nie może nas zabraknąć i w tej edycji, ponieważ pasją do kodowania chcemy zarażać jak najwięcej uczniów. Wierzymy, że nauka programowania rozwija nie tylko umiejętności cyfrowe, dające lepszy start w przyszłość, ale co najważniejsze stymuluje rozwój logicznego myślenia.

Życzę wszystkim świetnej, zakodowanej zabawy.

                                                                                                              Urszula Niziołek

Zapraszamy!  V edycja  już trwa!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij