Matematyka – królowa nauk
Autor: UN 14 marca 2020

10 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki! W ten  sposób dołączyliśmy do ponad  2200 polskich szkół, które obchodziły to nietypowe święto „królowej nauk”. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
Światowy Dzień Matematyki ma na celu pokazanie uczniom, że ,, królowa nauk” może być bardzo przyjemna. Jest to dyscyplina przydatna w wielu dziedzinach życia. Wykorzystuje się ją np. podczas robienia zakupów, grania w różne gry, mierzenia czasu, projektowania, a nawet podczas gotowania i przygotowywania posiłków. Doskonale o tym wiedzą uczniowie klas: 3a i 3d, którzy realizują projekt ,, Matematyka z klasą”. Podczas zajęć dzieci poznają zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii i logistyce. W tym roku Dzień Matematyki odbył się pod hasłem ,, Ziemia się liczy”. Uczniowie klas I-III udowodnili, że matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia niemal w każdym aspekcie naszego życia. Wszyscy świetnie się bawili.

Urszula Niziołek