Jajka owijane szynką z rzeżuchą
Autor: Oz@sp3 6 kwietnia 2020
Składniki :
  • 5 jajek
  • 5 plasterków szynki
  • 10 łyżek majonezu
  • 5 łyżek posiekanej rzeżuchy
Wykonanie :
Ugotować jajka na twardo, po ostudzeniu przekroić na połówki wzdłuż. 
Plastry szynki również przekroić na pół, następnie szynką owinąć każdą połówkę jajka, ułożyć na półmisku, posmarować majonezem i posypać rzeżuchą. 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij