Puszyste racuchy na maślance
Autor: Oz@sp3 16 kwietnia 2020
Składniki :
  • 2 jajka
  • 2 szklanki mąki pszennej 
  • 1 i 1/3 szklanki maślanki naturalnej
  • 4 łyżki cukru
  • 1/2 łyżeczki sody
  • szczypta soli 
  • olej do smażenia
  • cukier puder 
Wykonanie :
Żółtka oddzielić od białek. Białka wlać do miski, dodać szczyptę soli i ubić na sztywną pianę. 
Do drugiej miski wsypać mąkę, dodać sodę, cukier, maślankę, żółtko i zmiksować. 
Odłożyć mikser i łyżką wmieszać do ciasta pianę ubitą z białek. Na patelni rozgrzać olej, łyżką nakładać porcje ciasta i smażyć racuchy z dwóch stron na złoty kolor. 
Usmażone racuchy odsączyć  z nadmiaru tłuszczu na papierowych ręcznikach. Przed podaniem posypać racuchy cukrem pudrem. 
Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij