Przepis na domowe krówki
Autor: Oz@sp3 27 kwietnia 2020
Do wytwarzania tradycyjnych krówek potrzebujemy:
  • 2 szklanki mleka 
  • 2 szklanki cukru
  • pół kostki margaryny 
  • 1 opakowanie cukru waniliowego
Wszystkie składniki włożyć do garnka i mieszać tak długo, aż masa będzie jednolita o brązowym kolorze. Następnie masę należy przełożyć do małej brytfanki na ciasto. Odstawiamy masę do wystygnięcia. Gdy masa będzie twarda można ją pokroić w kostki. Smacznego ?
 
Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij