Młodzi pasjonaci programowania!
Autor: UN 30 maja 2020

W maju co roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Scratcha. W tym roku wyjątkowo świętowanie  przypadło na  cały miesiąc maj. Na świecie odbędzie się jednocześnie kilkaset wydarzeń promujących kodowanie w programie Scratch. W ostatnim tygodniu maja uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz rodzicami uczcili urodziny Scratcha podczas nauki zdalnej.

Uczniowie klas pierwszych zakodowali  torty urodzinowe dla Scratcha  na wirtualnej macie do kodowania.

Uczniowie klas drugich zaszyfrowali urodzinowe prezenty.

Uczniowie klas trzecich stworzyli projekty w języku  Scratcha- to wizualny język programowania dla najmłodszych. Cechą, która go wyróżnia, jest brak konieczności pisania kodu komputerowego – elementami składni tego języka nie są komendy pisane, a wizualne elementy – „klocki” kodu, które należy ze sobą połączyć. Język Scratch, co jest istotne w przypadku uczenia dzieci, pozwala bardzo szybko osiągać efekty programowania.