Wyniki szkolnych wyborów prezydenckich
Autor: RS@sp3 23 czerwca 2020

2 czerwca na platformie quizizz.com w godzinach 8.00 – 13.20 odbyła się szkolna wersja wyborów prezydenckich w ramach przedmiotu Wiedza o społeczeństwie. Uprawnionych do głosowania było 76 ósmoklasistów – czyli wszyscy uczniowie klas ósmych – zastosowaliśmy tu zasadę powszechności. Na platformę zalogowało się 19 graczy, co stanowi 25% wszystkich uczniów klas ósmych, którzy mogli oddać swój głos.

System przygotował dla głosujących śmieszne nicki, żeby spełniona była kolejna z zasad głosowania – wybory są tajne. Tak jak i w prawdziwych wyborach – oddano głosy nieważne.

Na dołączonych zdjęciach – uczestnicy oraz ich preferencje. Wyniki wyborów są jawne – osoby zainteresowane mogą sobie policzyć, ile głosów uzyskali poszczególni kandydaci – celem akcji nie jest agitacja wyborcza – wskazywanie na konkretnego kandydata, ale informacja oraz zachęta do aktywności obywatelskiej w dorosłym życiu.

Oprócz wskazania nazwiska swojego kandydata głosujący zostali poproszeni o udzielenie odpowiedzi na kilka innych pytań. Pod każdym pytaniem można znaleźć odpowiedzi uczestników wraz z obliczeniami procentowymi.

Frekwencję wyborczą poddajemy refleksji  – wszak kto nie głosuje – nie decyduje. Wyników wyborów nie komentujemy – w życiu publicznym obowiązuje zasada, że każdy obywatel ma prawo wziąć w wyborach udział i oddać głos na wybranego przez siebie kandydata.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij