ON THE TOP OF THE LIST!
Autor: MF@sp3 30 czerwca 2020

Chwalimy się! Mamy zaszczyt poinformować naszych uczniów i ich rodziców, a także wszystkich sympatyków, że kolejny już raz zdobywamy dofinansowanie do europejskiego projektu, z którego realizacją właśnie startujemy! Jest to już 4-ty projekt i nie bez znaczenia jest, że uplasował się w ocenie ekspertów w pierwszej 5-ce spośród 815 złożonych projektów w całej Polsce.

Projekt: Na ratunek SP3 Żory: problemy nowoczesnej szkoły w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, nauczaniu wielopoziomowym oraz asymilacji migrantów.

Cele projektu to:

  1. Usprawnienie procesów komunikacyjnych między dyrekcją i pracownikami oraz zespołami n-li oraz silne zintegrowanie zespołu; poprawienie atmosfery pracy przez zminimalizowanie poziomu stresu związanego z wykonywanym zawodem wobec coraz wyżej stawianych wymagań i odpowiedzialności zarówno za procesy dydaktyczne jak i wychowawcze.
  2. Zwiększenie poziomu nauczania w klasach o zróżnicowanych umiejętnościach i/lub z problemami dyscyplinarnymi.
  3. Skuteczne zasymilowanie uczniów migrantów.

Cele chcemy osiągnąć poprzez udział w 6 wybranych szkoleniach zagranicznych skierowanych do 20 uczestników. Będą to:

 -11.2020 Human Resource Management, Praga, Czechy, Oferent: ITC International. Kurs przeznaczony  dla dyrekcji.

-11.2020 Life Coaching for Teachers: Happy Teachers for Better Students, Budapeszt, Węgry, Oferent: Europass Teacher Academy (ETA). Ten kurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych nauczycieli.

– 03.2021 oraz 03.2022 Stress Management and Recognition: Key Strategies for Teachers, Florencja, Włochy. Oferent: ETA. Ten kurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych nauczycieli.

– 07.2021 Managing a Diverse Classroom: Facing Upcoming Challenges, Tenerife, Oferent: ETA. Kurs dla 5 nauczycieli. Zależy nam na wysłaniu na ten kurs większej ilości uczestników ponieważ dotyczy on najpoważniejszego problemu, czyli trudności pracy w zróżnicowanym zespole klasowym.

– 12.2021 We are all special: Inclusion and Support to Special Needs students in and out of the classroom, Athens, Oferent: ETA. Szkolenie dla 3 nauczycieli. To kurs zaspokajający brak odpowiedniej wiedzy z zakresu pracy z uczniem z zaburzeniami i specyficznymi potrzebami edukacyjnymi włączonymi do nauczania ogólnego.

Nasz 4 projekt jest naturalną konsekwencją poprzednich trzech, w których skupialiśmy się na podniesieniu naszych kwalifikacji w zakresie stosowania technik komputerowo-informatycznych oraz pracy z uczniami o specjalnych potrzebach. Tym razem poszerzamy zakres programowy wybranych szkoleń tak, aby naszą pracę usprawnić w taki sposób, żeby znowu czerpać z niej satysfakcję, a nie czuć się nią przytłoczonymi.  Nasza praca w społeczeństwie na ogół nie jest doceniana, co czyni ją dla nas jeszcze trudniejszą, bo oprócz stawiania czoła codziennym obowiązkom, musimy jeszcze mierzyć się z codzienną niechęcią kierowaną pod naszym adresem. To sprawia, że szybko się wypalamy, ale jednocześnie nie wyobrażamy sobie procować w innym zawodzie! Ten paradoks doprowadził do powstania 4-go projektu. Czas sobie pomóc. Chcemy, aby z kursów skorzystało jak najwięcej nauczycieli. Wpływ projektu na Szkołę i środowisko lokalne będzie nie do przecenienia. Przywrócimy poczucie satysfakcji z wykonywanego zawodu, osiągniemy lepsze wyniki nauczania, zintegrujemy grono pracowników, przyczynimy się do asymilacji migrantów oraz wdrożymy postawę tolerancji wśród uczniów rodzimych.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij