,,Trójka” nadal koduje z Uczymy Dzieci Programować –to już nasza VI edycja.
Autor: UN 28 września 2020

,,Uczymy dzieci programować”  to program, który stawia na :
●  Kształtowanie  miękkich kompetencji: rozwija logiczne algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kreatywność,
●  Kształtowanie umiejętności pracy w zespole, szukanie kompromisów i optymalnych rozwiązań,
●  Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych (cel zgodny z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa na rok 2020/2021).
 Podczas zajęć kreatywnych  w ramach programu wychowankowie rozwijają uniwersalne kompetencje takie jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.
W  ramach programu zaproponowane aktywności pozytywnie wpływają na wszechstronny rozwój dziecka, a zdobyte podczas zajęć kompetencje zostaną wykorzystane przez ucznia, niezależnie od tego, czy będzie chciał w dalszej przyszłości poszerzać swoje umiejętności w zakresie programowania, czy nie.
 Zajęcia z kodowania uwzględniają podstawę programową – są jej uzupełnieniem, rozszerzeniem. Podczas opracowywania szczegółowych scenariuszy wykorzystane zostaną  również materiały dydaktyczne stworzone w ramach programu ,, Uczymy dzieci programować”.

Urszula Niziołek i  Magdalena Oparowska-Kozyra