ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Autor: UN 18 października 2020

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowej akcji pod tytułem „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Impreza odbywała się już po raz 10! Dzieci z klas 1-3 zamieniały się w ekspertów i sprawdzały u dorosłych znajomość tabliczki mnożenia. W szkole odbył się również konkurs dla  klas IV – VI , uczniowie rozwiązywali zadania związane z tabliczką mnożenia, a także nauczyli się sposobów na szybkie mnożenie pamięciowe. Radość dzieci była ogromna! Cieszyły się, że mogą poprzez zabawę skonfrontować swoje umiejętności z dorosłymi np. w żorskiej bibliotece, drugim budynku SP3 czy nawet dzwoniąc do rodziców i nauczycieli szkoły. Tego dnia uczniowie poszerzali swoją wiedzę z tabliczki mnożenia: przeprowadzając wywiady, grając w gry karciane, kodując, kolorując… po prostu bawiąc się matematyką! Takim zaangażowaniem udowadniamy, że matematyka jest Królową Nauk;). Efekty zobaczcie sami.

Koordynatorzy