Pierwszy turniej za nami!
Autor: KK@sp3 19 października 2020

Chłopcy klasy sportowej stoją w rzędzie czekając na swoją kolej rzutu.

W dniu 17.10.2020 zawodnicy sekcji koszykarskiej Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sari Żory uczęszczający na co dzień do IV klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Żorach zainaugurowali swoje rozgrywki turniejem wyjazdowym w Czeladzi. Na turnieju oprócz nas zjawili się zawodnicy klubu MKS Dąbrowa Górnicza i MCKiS Czeladź.
Pierwszy mecz zagraliśmy z bardzo mocną drużyną z Dąbrowy Górniczej, która od początku przejęła inicjatywę w tym spotkaniu i przez cały mecz kontrolowała jego przebieg. Doświadczenie i staż treningowy(2 lata rozgrywek) przeciwników nie pozwolił na nawiązanie wyrównanej walki. Natomiast, biorąc pod uwagę fakt, że dla prawie wszystkich chłopców z naszej drużyny był to pierwszy ligowy mecz koszykówki w życiu, dodatkowo rozgrywany na koszach zamocowanych na wysokości 3,05m, śmiało można stwierdzić że zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony i pomimo wyniku walczyliśmy do samego końca.


MUKS SARI III ŻORY 17- 38 MKS Dąbrowa Górnicza
Punkty zdobywali: Witkiewicz 8, Cieciak 2, Piotrowski 2, Barnat 2, Faryna 2, Chudzik 1,

W drugim meczu, również spotkaliśmy się z drużyną o większym stażu treningowym i rozgrywkowym, lecz tym razem na parkiet wyszliśmy bogatsi o doświadczenia z pierwszego spotkania, a co za tym idzie z większą pewnością siebie. Chłopcy w trakcie tego meczu dali z siebie wszystko, a prowadzenie na tablicy zmieniało się kilkukrotnie. W tym starciu, nasi zawodnicy postanowili udowodnić przeciwnikowi, że oprócz stażu i doświadczenia liczy się również serce do gry i wola walki. Pomimo tego, że w spotkaniu punktowało tylko dwóch naszych zawodników, na pochwałę zasługuje cała drużyna, która dobrą obroną i zaangażowaniem przyczyniła się do zwycięstwa

MUKS SARI III ŻORY 20-17 MCKiS Czeladź
Punkty zdobywali: Witkiewicz 14, Barnat 6,

Na turnieju nasze miasto, klub i szkołę reprezentowali:
1. Chudzik Aleksander
2. Barnat Kacper
3. Dębowski Franciszek
4. Duda Marcel
5. Oleksy Bartosz
6. Motyka Dawid
7. Witkiewicz Stanisław
8. Fizia Norbert
9. Piotrowski Patryk
10. Faryna Mateusz
11. Cieciak Krzysztof

Z turnieju wyciągamy wnioski i wracamy do treningów. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, ale też mamy świadomość tego jak wiele pracy jest jeszcze przed nami. Natomiast dzisiejsze podejście zawodników do turnieju pokazało, że możemy optymistycznie spoglądać w koszykarską przyszłość.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij