Dzień Ziemi 2021
Autor: Oz@sp3 30 kwietnia 2021

Dzień Ziemi (zwany też Światowym lub Międzynarodowym Dniem Ziemi) to międzynarodowe święto ekologiczne, obchodzone corocznie wiosną – 22 kwietnia, które ma na celu zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, promowanie postaw proekologicznych, proklimatycznych i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą oraz uświadomienie wszystkim, jak kruchy jest ekosystem Ziemi.

Tegoroczne święto obchodziliśmy pod hasłem „Odzyskać naszą Ziemię”. 

W ramach szkolnych obchodów Dnia Ziemi, na lekcjach geografii, biologii i przyrody zostały przeprowadzone aktywne zajęcia, w czasie których uczniowie dowiedzieli się jak dbać o naszą planetę oraz co możemy zrobić, aby codziennie przyczyniać się do poprawy stanu środowiska naturalnego. 

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że duże zmiany zaczynają się od tych małych – i każdy z nas może je wprowadzić w swoim codziennym życiu.

Uczniowie udokumentowali swoje działania na rzecz Ziemi, a efekt przerósł nasze oczekiwania. Spłynęła blisko setka zdjęć, na których widać jak uczniowie wraz z rodzicami  dbają o Ziemię, m.in.: segregują śmieci, wybierają rower, zamiast samochodu, filtrują wodę (zamiast kupować w plastikowych butelkach), zakładają kompostownik, sadzą rośliny miododajne, sadzą drzewa, posiadają instalacje fotowoltaiczne, sprzątają lasy i osiedla, wymieniają zużyte baterie na rośliny, zakładają budki lęgowe i poidełka dla pszczół, wykorzystują deszczówkę, na zakupy zabierają torby wielokrotnego użytku…

Dzień Ziemi musimy celebrować każdego dnia, ponieważ nie mamy już czasu, aby obchodzić go tylko raz do roku!!

M. Grelowska – Kostorz
K. Dźwigońska

Zapraszamy do galerii zdjęć przysłanych przez naszych uczniów:

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij