Program „Czytanie ma moc”
Autor: Op@sp3 23 czerwca 2021

Baner programu "Czytanie ma moc"Klasy Ib, Ic, IIa, IIb, IIc, IIIa, IIIb, IIIc i IIId w minionym roku szkolnym wzięły udział w programie „Czytanie ma moc”. Głównym celem akcji było rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci, na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa Znak Emotikon, które jednocześnie dostarczały dzieciom radości, rozwijały wyobraźnię i zachęcały do czytania. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w lekcjach realizowanych w ramach programu. Dla klas pierwszych były to „Warsztaty słowa”, które poszerzały zasób słownictwa dzieci, uczyły nowych znaczeń, świadomego i twórczego posługiwania się językiem. Dla klas drugich zaplanowano „Warsztaty wyobraźni”, które pokazywały siłę ludzkiej kreatywności i uczyły dzieci myśleć i działać poza schematami. Dla klas trzecich przygotowano natomiast „Warsztaty przygody”, w których skupiono się na akcji, zaskakujących przypadkach i emocjach związanych z przygodą.

W naszej szkole uczniowie klasy IIIa najbardziej polubili bohaterów książki Anne Goscinny & Catel pt. „Lukrecja”,  w klasie IIId największym zainteresowaniem cieszyła sią książka Katarzyny Gacek pt. „Supercepcja Początek”, natomiast klasa IIc największą sympatią obdarzyła bohaterów książki Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”.

Warsztaty były bardzo, bardzo ciekawe i chętnie będziemy je kontynuować w przyszłym roku szkolnym.

dyplom_czytanie-ma-moc_dziewczynka20_21 (1) dyplom_czytanie-ma-moc_chlopiec20_21