Uroczyste pożegnanie klas ósmych
Autor: RS@sp3 25 czerwca 2021

Ty się nie zmieniaj i spełniaj marzenia,

Bo nic do stracenia już nie masz, o nie!

Słowa te stały się motywem przewodnim akademii z okazji zakończenia roku szkolnego i pożegnania klas ósmych naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej, podczas której pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, a uczennice klasy VIII j podziękowały za trud nauki i wychowania.

Po tej części przyszedł czas na wspomnienia związane z pobytem w szkole i wyruszenie w rejs z marynarzami i kapitanami. Mogliśmy zobaczyć kilka układów tanecznych w wykonaniu klasy VI a, poznać typy uczniów, usłyszeć przepis na majtka-ucznia czy przypomnieć sobie, jak wyglądały lekcje stacjonarne i zdalne. Ostatnie spotkanie w sali gimnastycznej przygotowali uczniowie klas: VI a, VI d, VII b oraz VII j.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Niechaj kolejny etap edukacji będzie realizacją słów kończących powyższy refren:

„Na skrzydłach wiatru, słońca promieniach

Wznoś się wysoko, wyruszaj dziś w rejs”.

AHOJ, MARYNARZE!