Szkolny konkurs «Polskie parki narodowe»
Autor: IG@sp3 17 maja 2022

Eko – Szkoła

W dniu 30 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs geograficzny „Polskie parki narodowe”. Uczestnicy konkursu – uczniowie klas V – mogli wykazać się w nim wszechstronną znajomością 23 parków narodowych w kraju, w tym położenia, wielkości obszaru, czasu powstania i symboli poszczególnych parków oraz ich walorów przyrodniczo – krajobrazowych i kulturowych (osobliwości przyrody nieożywionej i ożywionej oraz krajobrazu, a także zabytki, legendy i podania związane z różnymi obiektami występującymi w parkach narodowych).

W pierwszej części konkursu uczestnicy rozwiązywali test poświęcony wyżej wymienionym zagadnieniom, w drugiej części – musieli rozpoznać parki narodowe na podstawie ich charakterystycznych cech i widoków uwiecznionych na zdjęciach.

W konkursie zwyciężyła Agnieszka Klimurczyk z klasy Vd, wykazując się największą wiedzą na temat polskich parków narodowych. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Gliszczyńska z klasy Vc, zaś trzecią pozycję zajął Paweł Klimurczyk z klasy Vd. Gratulujemy!

M. Grelowska – Kostorz

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij