Warsztaty pszczelarskie
Autor: IG@sp3 22 maja 2022

Eko – Szkoła

Dnia 3.03 uczniowie klas: IA, IB, IC, ID oraz 2C i 3C uczestniczyli w ciekawych warsztatach pszczelarskich. Naszą szkołę odwiedził mistrz pszczelarstwa z pasieki „Boża Iskierka”. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat życia pszczół, a także poznać odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jak wygląda praca w pasiece.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość przymierzyć strój ochronny pszczelarza, a także posłuchać o narzędziach jakimi posługują się pszczelarze. Część praktyczna warsztatów polegała na samodzielnym zrobieniu świeczki z plastra wosku pszczelego. Uczniowie degustowali także kwiatowy pyłek oraz miód. Koniec zajęć wieńczyło zajrzenie do prawdziwego ula, w którym uczniowie na żywo obserwowali pszczoły a także mogli samodzielnie odszukać ich królową.

Paulina Muller – Porombka

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij