Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Botanicznego
Autor: Op@sp3 27 maja 2022

W czwartek 19 maja uczniowie klasy 3a i 3d pojechali  na  wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Klasa 3a uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych „Owadzia spółka”. Owady – to niezwykle liczna i różnorodna grupa zwierząt. Żyją w  przestworzach, w glebie, na ziemi oraz w wodzie. Ich strategie przetrwania i  pomysłowość zachwycają. Gdyby nie owady i ich skuteczne zapylanie, wiele roślin nie wydałoby owoców. Ich rola w ekosystemie jest nieoceniona. Na warsztacie uczniowie wyruszyli na wędrówkę w poszukiwaniu owadów. Znalezionym okazom przyglądali się z bliska i nauczyli się odróżniać je od pająków. Dowiedzieli się też, jak stworzyć miejsca przyjazne owadom. Natomiast uczniowie klasy 3d uczestniczyli w warsztatach pod tytułem „Wróżka Ziołuszka”. Wróżka zostawiła listy skrywające ziołowe tajemnice, które dzieci musiały odnaleźć. Uczestnicy dowiedzieli się m. in. czym są zioła i jak są zbudowane oraz do czego można je wykorzystywać. Podsumowaniem przygody w Ziołolandii był praktyczny warsztat w Zielarium – chatce Wróżki Ziołuszki. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach dzieci wcieliły się w młodych zielarzy i samodzielnie przygotowały przyprawę w moździerzach. Po części warsztatowej trzecioklasiści piekli kiełbaski na ognisku i bawili się w roślinnym labiryncie. Następnie doskonalili swoja sprawność ruchową na placu zabaw. Nie obyło się też bez pysznych lodów dla ochłody. Na zakończenie wycieczki dzieci weszły na wieżę widokową, z której podziwiali rozległy krajobraz Śląska. Wycieczka była pełna emocji i wrażeń, z którymi uczniowie wrócili zadowoleni do Żor.

Wychowawczynie  klasy 3a i 3d

 

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij