Zakończenie projektu „Czytanie ma moc” w 3b
Autor: Op@sp3 21 czerwca 2022

Klasa 3b z paszportami i dyplomami.Wisława Szymborska kiedyś powiedziała, że „Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili”.

Aby wspierać czytelnictwo wśród młodzieży, w roku szkolnym realizowaliśmy projekt edukacyjny pt. „Czytanie ma moc”. Temat przewodni w tym roku to „Kosmos talentów. Poprzez udział w projekcie mieliśmy odkryć NASZE osobiste talenty i … okazało się, że mamy ich sporo;)

Zostały nam zaproponowane pozycje książkowe wydawnictwa Znak, które poznawaliśmy w ciekawy, nieszablonowy sposób.  Bardzo podobały nam się takie książki jak np. „Wytrzyszczka” Michała Rusinka, która w sposób żartobliwy tłumaczyła skąd pochodzą nazwy miast. Dużą popularnością cieszyła się pozycja oparta na prawdziwych wydarzeniach, omawiająca historie polskich lotników „Awiatorzy” Anny Litwinek. Jednak ulubioną lekturą dzieci została książka „Supercepcja” opowiadająca o przygodach dzieci posiadających supermoce!

Przez cały projekt wypełnialiśmy kosmiczne paszporty supermocy, a  na zakończenie otrzymaliśmy dyplomy.
M. Oparowska-Kozyra

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij