Posadziliśmy las!
Autor: admin@sp3 28 kwietnia 2015

DSC_1163

 

Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w projekcie „Zielona wyspa”. Jest to kampania ekologiczno-artystyczna TAURON Zielona Wyspa Śląsk, której głównym celem jest pokazanie zmieniającego się wizerunku Śląska. Ambasadorem akcji jest zespół „Carrantuohill” grający muzykę celtycką. W ramach tegorocznych działań ekologicznych w terminie 22.03-24.04. 2015 r. odbyły się warsztaty ekologiczne wraz z akcją „ROWEREM po DRZEWKA”, podczas których uczniowie uświadamiali sobie potrzeby dbania o środowisko, zmniejszania ilości odpadów oraz oszczędzania energii. Uczyliśmy się segregacji odpadów, a także grać na eko-instrumentach, a od ilości „przejechanych” kilometrów na specjalnie przygotowanych systemach rowerowych, zależała ilość drzewek, jaką mieli posadzić uczniowie naszej szkoły.

Zaszczyt posadzenia nowego lasu przypadł uczniom klasy 6b. W czwartek 23.04 udaliśmy się do lasu w okolice strzelnicy, gdzie czekał na nas pan Bogdana Wita-manager i gitarzysta „Carrantuohill”, który wyjaśnił nam cele kampanii. Oraz leśniczy no i 1400 sadzonek sosen. Po krótkim wykładzie na temat lasu i instruktażu, ruszyliśmy do pracy. Pogoda i humory dopisywały, więc nasz las powstawał szybko. Po pracy, zostaliśmy zaproszeni przez leśników na ognisko na strzelnicy, gdzie spędziliśmy miło czas. Jesteśmy już dumni z „naszego lasu” i na pewno będziemy sprawdzać jak rośnie. „A może będziemy go pokazywać naszym dzieciom?” – komentują sami uczniowie…

DSC_1164 DSC_1163 DSC_1154 DSC_1151 DSC_1149-1 DSC_1149 DSC_1148 DSC_1147 DSC_1144 DSC_1143

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij