Powiatowy konkurs plastyczny dla szkół „Działo się w Żorach – 750 lat historii miasta”
Autor: RS@sp3 28 września 2022

Zapraszamy do udziału w powiatowym konkursie plastycznym dla szkół „Działo się w Żorach – 750 lat historii miasta” – IX edycja w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta – jesień” 

 

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje: 

Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha 

Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła 

Organizatorzy: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne 

Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach 

Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach

 

Regulamin konkursu

Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych w konkursie: Historia Żor, regionu, legendy żorskie, bajki żorskie, historyczne postacie. Interpretacja przedmiotów, motywów i zjawisk, poprzez stosowanie różnorodnych środków wyrazu (rysunek, malarstwo, kolaż). 

 

Warunki uczestnictwa

  1. Uczniowie, szkoła lub rada rodziców nie ponoszą żadnych opłat za uczestnictwo w konkursie. 
  2. Format prac: A3(29,7 cm na 42 cm (karton, brystol, blok techniczny) 
  3. Technika prac:  rysunek, malarstwo, kolaż, połączenie powyższych technik 
  4. Materiały:– (podłoże) – karton, brystol, blok techniczny, papier akwarelowy, – ołówki, długopisy kolorowe, żelopisy, – kredki ołówkowe, mazaki, farby, – pędzle, szpachelki, – kolorowe kartki, wycinanki, bibuła, – klej, taśmy klejące (zwykłe, kolorowe, ozdobne) Uwaga! Zakaz używania brokatu.   

Do każdej pracy powinny być dołączone: – metryczka, – klauzula informacyjna i oświadczenie zawierające zgodę na przetwarzanie danych osobowych wraz z datą i własnoręcznym podpisem rodzica lub przedstawiciela ustawowego. Załączniki do pobrania na stronie CER lub u nauczyciela plastyki (Joanna Kwiatkowska).

 

Organizatorzy: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach.

 

Wyniki zostaną ogłoszone 2 listopada 2022 r. na stronie internetowej organizatora cer-zory.pl

 

Prace wraz załącznikami należy dostarczyć do 5 października 2022 r. – środa – Joanna Kwiatkowska (godz.10.30-12.05 budynek nr 2, 12.25-14.15 – budynek nr 1).

 

Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie: Regulamin

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij