Inspirujemy do bycia EKO – 8 wyzwań ekologicznych z TIK
Autor: IG@sp3 21 listopada 2022

Logo projektuJeśli czegoś nie znamy, to tego nie pokochamy. 

Jeśli nie pokochamy, to nie ochronimy.

                                                          Jakub Małecki, Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu

W wyniku wyniszczającej, często bezmyślnej działalności człowieka dalsze funkcjonowanie świata i ludzkości jest poważnie zagrożone, co potwierdzają w swoich raportach agendy Unii Europejskiej i Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

Do najpoważniejszych kryzysów należą niewątpliwie: postępująca, niekorzystna zmiana klimatu i  stopniowy zanik bioróżnorodności. Aby zatrzymać te procesy, wszyscy ludzie, organizacje i instytucje muszą ze sobą współpracować w zakresie ochrony środowiska. Szkoła również może i powinna włączać się w dyskusję na temat współczesnych wyzwań globalnych i ekologicznych oraz podejmować konkretne działania na rzecz kształtowania pożądanych postaw i zachowań proekologicznych. 

Innowacja Inspirujemy do bycia EKO – 8 wyzwań ekologicznych z TIK ma na celu edukować i promować działania ekologiczne, a ich dokumentacja będzie oparta na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, które w ostatnim czasie towarzyszą nam w szkole niezależnie od nauczanego przedmiotu. 

 Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do innowacji i wraz z nauczycielkami biologii postanowili wykonywać zadania ujęte w harmonogramie. W każdym miesiącu będą zrealizować jedną aktywność z wykorzystaniem narzędzi TIK i umieszczać na stronie strony.

 

                                                                                                  Ksenia Dźwigońska i Iwona Gajos

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij