DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE
Autor: admin@sp3 2 maja 2015

W środę 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym roku obchodom przyświecało hasło Z ENERGIĄ ZMIEŃMY ŹRÓDŁA. Aby bardziej naświetlić ten problem uczniowie klasy 4d wygłosili apel, w którym przedstawili nie tylko zawiłości zanieczyszczenia naszej planety, ale również wprowadzili trochę aspektów humorystycznych. W tym dniu uczniowie mogli również wziąć udział w wielu konkursach zorganizowanych przez nauczycielki przyrody: konkursie plakatowym promującym tegoroczne hasło Dnia Ziemi, konkursie na przestrzenny model Ziemi wołającej o pomoc oraz konkursie ekologicznym.

Zaangażowanie było bardzo duże, za co serdecznie dziękujemy zarówno uczniom, jak i wychowawcom klas, bez których cała akcja z pewnością nie mogłaby się odbyć. Wszystkie otrzymane prace, plakaty i przestrzenne modele Ziemi, były na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się fachową wiedzą i przede wszystkim kreatywnością, dzięki której późniejsza wystawa prac była tak interesująca. Ta duża różnorodność oraz ogrom pomysłów spowodował, że w celu obiektywnej oceny oraz wyłonienia zwycięzców wyżej wymienionych konkursów poprosiliśmy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego o pomoc.

Jury składające się z nauczycieli przyrody oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w składzie: Karol Trojnar, Paulina Jamrozik oraz Magdalena Stępień postanowiło, że w konkursie plakatowym w kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajmuje klasa 1a, a miejsce drugie przypada w udziale klasie 3c.

W kategorii klas IV-VI zwyciężył Mateusz Adamiec z kl. 4d. Drugie miejsce przypadło w udziale Annie Jowsa oraz Annie Perek również z kl. 4d. Trzecie miejsce zajęła Karolina Kania z kl. 4a. Wyróżnienie zdobyła Emilia Ryszkiel z kl. 4d.

W konkursie na przestrzenny model Ziemi zwycięzcami zostali Julia Chyła i Franciszek Przybyła z kl. 4d, drugie miejsce zajął Karol Trojnar z kl. 5b.

20150422_111429 20150422_111332 — kopia 20150422_105216 — kopia 20150422_105003 — kopia

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij