Kolejne tablice mają swoje miejsce
Autor: Oz@sp3 20 maja 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKolejne tablice z opowiastkami o ciekawszych miejscach w Żorach zostały dzisiaj zainstalowane.

Tablice, które wykonała firma pana Romana Wyszogrodzkiego, zamontował na palikach pan Roman Latosik– dziadek jednej z członkiń kola „Z Comeniusem po Żorach”. Wkopania tablic w ziemię podjął się nasz pan konserwator oraz uczeń kl. VIB- Szymek Niedziela. Praca przebiegła bardzo sprawnie dzięki sprytowi i doświadczeniu naszego konserwatora. Kolejne tablice zostały ustawione przy stawie na Kradziejówce/ opowiastki o utopkach/, na Śmieszku/ opowiastki o Śmieszku/ oraz przy bramie wjazdowej do pałacyku w Baranowicach/ opowiastki o tajemnicach pałacu w Baranowicach/.

Mamy nadzieję, że tablice będą cieszyć się takim zainteresowaniem i sympatią mieszkańców Żor, jak tablice ustawione w poprzednim roku na Gichcie.

Zachęcamy do odwiedzenia / pieszo lub rowerem/ wskazanym miejsc.

Przyjemnej lektury Gabriela Steuer

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij