GALA PIEŚNI ORAZ POEZJI PATRIOTYCZNEJ
Autor: MO@sp3 17 listopada 2023

16 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyła się uroczysta gala pokonkursowa podsumowująca cykl konkursów w poezji, prozie i w piosence patriotycznej w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta” – jesień 2023, zorganizowane przez Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, którego koordynatorem jest Pani Jadwiga Tabor.
Na galę zostali zaproszeni uczniowie, którzy w konkursie prozy, poezji oraz piosenki patriotycznej zdobyli I miejsce. Naszą szkołę, w kategorii poezji, godnie reprezentowała Aleksandra Bulsza z klasy 6b, przygotowana przez Panią Beatę Wawrzyczek.
W kategorii piosenki patriotycznej na scenie MOK-u wystąpiły dziewczynki z klasy 2a: Anastazja Jerc, Hanna Marek oraz Maria Narwojsz, które wraz z nieobecną Mają Kuczerą zdobyły I miejsce w kategorii zespołów klas 1-3. Naszą szkołę na gali pieśni patriotycznej reprezentował również zespół
wokalno-instrumentalny z klas 5: Dorota Wacławczyk, Emilia Wójcik, Maria Świdzikowska, Gabriela Frączek, Weronika Płocica, które wraz z nieobecnymi (Jadwigą Kajzerek oraz Adamem Mikołajcem) zdobyli I miejsce w kategorii klas 4-8.

Jeszcze raz naszym artystycznym reprezentantom gratulujemy oraz życzmy dalszych sukcesów!

Joanna Kwiatkowska