Dzień Patrona
Autor: Oz@sp3 31 maja 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMinął już rok od czasu, kiedy szkoła otrzymała imię Żorskich Twórców Kultury i dlatego w piątek społeczność szkolna obchodziła Dzień Patrona.

W tym roku zajęliśmy się fotografią. Uczniowie bardzo lubią fotografować i brali udział w wielu konkursach fotograficznych organizowanych w ciągu roku szkolnego.

Do współpracy zaprosiliśmy członków Żorskiego Klubu Fotografii „Kadr” działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury oraz nawiązaliśmy kontakt z Towarzystwem Miłośników Miasta Żory.

Otrzymaliśmy wspaniałe prace członków Klubu m.in. Rafała Kalinowskiego, Zuzanny Bak, Katarzyny Straube, Andrzeja Żabki, Tomasza Krenkiewicza , Dariusza Cybul. Muzeum Miejskie wypożyczyło fotografie pana Ludwika Wacławczyka – nestora żorskiej fotografii. Dzięki tym pracom można było w holu szkoły przygotować wystawę fotograficzną. Pan Leszek Lesiński udostępnił nie tylko swoje prace fotograficzne, ale także swój bogaty zbiór starych sprzętów fotograficznych od suszarki poczynając, poprzez kuwety, lampy, klisze, kończąc na różnych aparatach fotograficznych.

W piątek wszystkich wchodzących do szkoły witał baner z napisem „Dzień Patrona” wykonany przez pana Romana Wyszogrodzkiego.

Na sali gimnastycznej pani dyrektor powitała uczniów i przedstawiła gości: Rafała Kalinowskiego, Tomasza Krenkiewicza, Dariusza Cybul, Leszka Lesińskiego oraz Mateusza Malacę – członka TMMŻ zajmującego się grafika komputerową. Panowie w formie krótkich prezentacji przybliżyli uczniom zasady dobrego fotografowania. Atrakcją był strój maskujący, który założył pan Kalinowski pokazując, jak robi się zdjęcia zwierzętom. Następnie klasy losowały tereny, na których miały wykonywać swoje prace i ruszały w plener. Zaproszeni goście także opuścili mury szkoły, by pomagać, szczególnie uczniom klas młodszych. Po godzinie pracy grupy wróciły do placówki i oddawały na kartach pamięci dwa zdjęcia wybrane przez zespół klasowy. Wskazane zdjęcia brały udział w konkursie. Brać uczniowska miała przerwę na śniadanie oraz zwiedzenie wystaw, a jury intensywnie pracowało. Wybór był bardzo trudny, bo uczniowie zrobili fantastyczne zdjęcia. Uważnie słuchali prelegentów. Brawo! Wreszcie nastąpił oczekiwany moment. Pani dyrektor oraz pan Rafał Kalinowski ogłosili wyniki. Przyznano 4 wyróżnienia: jedno w kategorii grup zerówek, dwa w kategorii klas I- III oraz jedno w kategorii klas IV-VI. Nagrodami były słodycze dla całej klasy. Dyplomy zostały przyznane rodzicom, dziadkom, babciom, którzy uczestniczyli w pracach zespołu klasowego. Na zakończenie pani dyrektor wręczyła podziękowania gościom, którzy poświęcili naszej szkole swój wolny czas i próbowali zaszczepić fotograficznego bakcyla.

Uczniowie klas VI pozostali na sali gimnastycznej, by spotkać się z absolwentami szkoły, którzy swe życie zawodowe związali z szeroko pojęta medycyną: lekarzami, stomatologami, pielęgniarkami, rehabilitantami oraz farmaceutami. Zaproszeni goście odpowiadali na pytania uczniów związane z pracą zawodową oraz naszą szkołą. Następnie absolwenci zwiedzili szkołę wspominając czasy „podstawówki” i podziwiając zmiany, które zaszły w murach starej „Trójki”.

Spotkanie pokoleń było bardzo sympatyczne.

Dzień Patrona można zaliczyć do udanych nie tylko ze względu na słoneczną pogodę. Uczniowie mieli okazję obejrzenia świetnych prac fotograficznych, nabycia nowych umiejętności oraz spotkania z absolwentami „Trójki”.

Serdecznie dziękujemy naszym wszystkim gościom, babciom, dziadkom, rodzicom za to, że zechcieli spędzić z nami piątkowe przedpołudnie. Podziękowania kierujemy także do wszystkich mam, które upiekły przepyszne ciasta na szkolną uroczystość.

DZIĘKUJEMY.

 

 Wystawy:

 Zdjęcia z pleneru:

Nagrodzone zdjęcia:

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij