Projekt „Coś z niczego” – podsumowanie
Autor: Oz@sp3 26 kwietnia 2015

DSCF1597Zakończenie naszego projektu odbyło się z wielkim rozmachem. W dniach 21 i 22 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi. Oj działo się wtedy w szkole, działo.

We współpracy z Tauron Polska oraz Żorskim Towarzystwem Kulturalnym „Kontrapunkt” zorganizowany został szkolny konkurs plastyczny „Drugie życie naszych śmieci. Mój pomysł ma EcoArt”. Prezentowane prace wykonane zostały z materiałów odpadowych, potocznie zwanych śmieciami. Nagrody w konkursie zdobyli:

W kategorii klas I – III:

1. Oliwia Gembalczyk, która również zdobyła nagrodę przyznawaną przez nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów naszej szkoły oraz rodziców.

2. Ewa Brzezina

3. Radosław Surowiec

Wyróżnienie: Magdalena Korpyś.

W kategorii klas IV – VI:

1. Kacper Zarzycki

2. Maja Zacharska

Panie Mariola Ozdoba-Nowak, Małgorzata Janus oraz Anna Góras przyznały nagrodę specjalną uczennicy klasy 1f Ewie Brzezinie za całoroczny udział w projekcie. Jako jedyna uczestniczka wykazała się wytrwałością – uczestniczyła we wszystkich organizowanych spotkaniach.

Przez dwa dni uczniowie klas 4-6 „jechali” na rowerach stacjonarnych po drzewka do zasadzenia w ramach akcji „Rowerem po drzewka”. Im więcej obrotów rowerowych kół tym więcej zieleni. Wykręciliśmy ponad 2000 sadzonek. Zaszczyt posadzenia nowego lasu przypadł uczniom klasy 6b. Po krótkim wykładzie na temat lasu i instruktażu, uczniowie ruszyli do pracy. Pogoda i humory dopisywały, więc nasz las powstawał szybko. Po pracy, dzieci zostały zaproszone przez leśników na ognisko na strzelnicy.

Natomiast klasy 1-3 brały udział w warsztatach „Instrumenty muzyczne z materiałów odpadowych”. 22 kwietnia grupy 0A i 0B kolorową kredą upiększyły chodnik przy budynku szkolnym. Następnie zasiały trawę w przygotowanych przez pana konserwatora miejscach.

Klasy 4a, 1b i 1c wzięły udział w warsztatach z „Quillingu”. Zerówka zorganizowała konkurs na „EKO zabawkę”.

Klasa 5a wzięła udział w happeningu, który polegał na rozwieszaniu „Listów do ziemi”. Uczniowie klas I-III oraz zerówki specjalnie na ten dzień przygotowały listy rysowane, natomiast starsi pisali min. o tym, że żałują niszczenia przyrody i chcą żeby ludzie zrozumieli, że o Ziemię należy dbać, zapewniali również, że sami włączą się do pomocy i będą segregować śmieci.

Wszyscy uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami – gadżetami ufundowanymi przez Tauron.

Wszystkim, którzy aktywnie wzięli udział w tegorocznych obchodach Dnia Ziemi dziękujemy i zapraszamy na kolejne.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij