Klasa 3 c w Muzeum Miejskim
Autor: admin@sp3 1 listopada 2014

W środę – 22.10.2014 – byliśmy w Muzeum Miejskim w Żorach. Poznaliśmy nową siedzibę muzeum. Uczestniczyliśmy w warsztatach muzealnych z cyklu „Moje ręce mogą więcej”, a  pierwsze  spotkanie poświęcone było włóczce. Dowiedzieliśmy się , jakie cudeńka można wyczarować z wełny; pani pokazała nam niektóre takie przedmioty. Dowiedzieliśmy się również, że z wełny można zrobić proste, a jednocześnie ciekawe zabawki dla dzieci. Zadaniem każdego z nas było  samodzielne wykonanie wełnianego kolorowego pomponika. Na początku okazało się to nieco trudne, ale przy niewielkiej pomocy pani prowadzącej warsztaty,  pompony nabrały odpowiednich kształtów i kolorów. Po tych zajęciach każdy w domu może sam spróbować wykonać taką zabawkę dla swojego rodzeństwa .

Polecamy tego typu spotkania innym – uczniowie kl.3c

 

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij