Pola Nadziei
Autor: Op@sp3 12 października 2015

W  czwartek   uczniowie klasy 6c wzięli udział w Międzynarodowym Programie „Pola Nadziei”. Wspólnie z uczniami innych szkół, przedszkolakami oraz przedstawicielami władz naszego miasta, przed budynkiem HOSPICJUM, zasadzili setki cebulek żonkili. Żonkile są wyrazem naszej solidarności z terminalnie chorymi.
Te piękne, ale bardzo delikatne kwiaty mają nam przypomnieć o istocie naszego życia. Jest ono cudowne, ale kruche.Warto o nie się troszczyć i nawzajem sobie pomagać. Potrzebujemy siebie! Zdrowi chorych, chorzy zdrowych. Sens naszemu życiu daje nadzieja.
Nadzieja na lepsze jutro, nadzieja na zdrowie, nadzieja, że wiosną będziemy mogli zobaczyć piękne złociste pole żonkili, nadzieja, że będziemy mogli bezinteresownie pomagać podopiecznym hospicjum, nadzieja, że będziemy wspaniałymi WOLONTARIUSZAMI.

 Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią i zadaniami żorskiego hospicjum, jak również wiele dowiedzieli się o wolontariacie i zwiedzili budynek Hospicjum.

  DZIĘKUJEMY UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM, którzy zakupili cebulki żonkili, za dobre serce, wsparcie materialne dla podopiecznych naszego HOSPICJUM.
                                                              Jeśli z drugim się podzielisz Jego serce rozweselisz!

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij