WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA KATOWICE
Autor: Oz@sp3 12 października 2015

DSCN209601.10.2015 roku, nasza klasa 5c pojechała na wycieczkę do Nadleśnictwa Katowice.

Był słoneczny, ale zimny poranek. Gdy przyjechaliśmy na miejsce, poszliśmy ogrzać się przy ognisku. Potem nasz przewodnik – pan leśniczy zaprosił nas na wycieczkę do lasu. Spacerowaliśmy Leśną Ścieżką Edukacyjną. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o zwierzętach, które zamieszkują las. Można tam spotkać: jelenie, daniele, sarny, dziki. Żyją też w nim liczne ptaki chronione np. bocian czarny, żuraw.

Roślinność występująca w lesie również jest bardzo bogata i urozmaicona.

Następnie udaliśmy się do Leśnej Sali Edukacyjnej. Jest to miejsce, w którym mogliśmy zobaczyć i usłyszeć mieszkańców lasu. Gra świateł, oprawa muzyczna i słuchanie nagrań, pozwoliły nam bliżej poznać otaczającą nas przyrodę. Dowiedzieliśmy się również, że gospodarzami lasów są leśnicy, którzy dbają o lasy.

Na koniec naszej wycieczki zjedliśmy pyszne kiełbaski, które przygotował dla nas Pan Marek, tata naszej koleżanki Ani.

To był piękny, słoneczny dzień, spędzony w cichym i czystym lesie.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji wycieczki.

Michał i Kacper

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij