Kl. 2 a i kl. 2 b z wizytą na policji.
Autor: admin@sp3 15 października 2015

DSC_0158W październiku klasy 2a i 2b miały możliwość zwiedzenia Żorskiej Komendy Policji. Wycieczka ta od początku wzbudzała wiele emocji. Tak wielu chłopców przecież podziwia policjantów i marzy o tym , aby kiedyś nim zostać. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z policjantem, który pokazał nam dwa służbowe mundury używane w pracy. Podstawowy strój policjanta posiada wiele kieszeni, gdyż musi on ze sobą nosić wiele różnego sprzętu np. kajdanki, w które zakuł kilka dzieci. Potem jeden z naszych kolegów został ubrany w strój, jaki zakładają policjanci w czasie ochrony meczy na stadionach . Obydwa umundurowania są bardzo ciężkie, a policjanci przecież muszą jeszcze w nich biegać.

Później pani policjantka przeprowadziła na nas test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego. Zdaliśmy go na sto procent i w nagrodę mogliśmy zwiedzić bardzo ciekawe miejsca na komendzie: areszt i pomieszczenie, w którym robi się okazanie przestępców i odciski daktyloskopijne. Dowiedzieliśmy się, że nasze miasto jest objęte monitoringiem, a policjanci stale kontrolują bezpieczeństwo mieszkańców Żor.

Wycieczka była bardzo ciekawa. Dowiedzieliśmy się, jak trudny i niebezpieczny jest zawód policjanta. 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij