„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”- Chorzowskie Planetarium im. M. Kopernika-klasy 3a, 3b i 3d
Autor: Op@sp3 25 października 2015

SAMSUNG CAMERA PICTURES22.10.2015 roku klasy trzecie pojechały na wycieczkę do chorzowskiego Planetarium. Pierwsza część wycieczki składała się z zajęć w Obserwatorium. Opowiedziano nam sporo ciekawych rzeczy o galaktykach, gwiazdach, czarnych dziurach. Pokazano jak działa ogromny teleskop, niestety przez chmury obserwacja nieba była niemożliwa, ale i tak efekt otwartej kopuły obserwatorium był piorunujący. Po krótkiej przerwie śniadaniowej udaliśmy się do wielkiej sali, po środku której stała maszyna „Planetarium”, od której nazwa całego budynku. Wyświetlono nam dwa, 45 minutowe filmy. Widnokrąg, Gwiazda Polarna, znaki zodiaku, przeróżne konstelacje gwiazd czy ciekawostki dotyczące planet z naszego Układu Słonecznego nie są już dla nas tajemnicą. Zajęcia były niezwykle ciekawe i pouczające. Teraz z przyjemnością będziemy szukać na niebie Pasu Oriona czy Dużego Wozu! 🙂

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij