Klasa 3a w Studiu Działań Artystycznych
Autor: Op@sp3 1 listopada 2015

301020153098Co to jest sztuka? Jakie obejmuje dziedziny naszego życia? Czy sztuka to pojęcie o zasięgu globalnym? Czy prace wykonane przez dzieci możemy nazwać sztuką?  Na takie i inne pytania uczniowie klasy 3a uzyskali odpowiedzi  podczas udziału w warsztatach łączących sztukę, naukę i twórczą zabawę, które poprowadziła etnolog i antropolog kultury, pani Anita Czerner- Lebedew oraz artyści plastycy Studia Działań Artystycznych: Anna Bodzek- Sikora i Nina Kontny- Łomozik.  Dzieci w ciekawy i kreatywny sposób uczestniczyły w 2 częściach zajęć , których tematem była ETNO-ZABAWKA. W pierwszej części-  multimedialnej uczniowie poznawali różne kultury oraz warunki w jakich żyją dzieci i jakimi zabawkami się bawią.  Pani Anita szczególną  uwagę dzieci skierowała na zabawki wykonane przez same dzieci z dostępnych im materiałów np.: drewna, piór, nasion, szmatek itp. Dzieci  zastanawiały się także nad tym, czy rękodzieło dziecięce to też sztuka? Zobaczyły zabawki z różnych regionów świata, wykonane ręcznie z zaskakujących materiałów o różnych formach. W części drugiej każdy uczeń samodzielnie wykonał etno-zabawkę z materiałów recyklingowych. Dzieci projektowały etniczne wzory, a następnie malowały je farbą akrylową tworząc skarbonkę- misia koala.  Zajęcia były bardzo ciekawe i twórcze, a uczniowie mogli wykazać się znajomością geografii, przyrody, a także wyobraźnia artystyczną.

Wychowawca klasy 3a

Katarzyna Krupa

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij