WYSTAWY
Autor: Oz@sp3 5 listopada 2015

DSCF1098Członkowie koła turystyczno-artystycznego wybrali się do muzeum, by zobaczyć wystawę prac pani Ewy Rotter-Płóciennikowej. Wystawa pejzaży pt. „Cisza na sto sposobów” wzbudziła podziw. Natura jest piękna. Znana żorska artystka utrwaliła ją stosując technikę suchego pastelu. Podobały się także dzieła stworzone za pomocą tzw. piórka. Uczniowie stwierdzili, że obrazy są piękne i warto było zajrzeć do muzeum.

Podczas tej wizyty udało się także zajrzeć do gabinetu pana dyrektora – Lucjana Buchalika, który przyjął grupę bardzo serdecznie. Zajadając ciasteczka, dzieci słuchały opowieści o ciekawych eksponatach i najbliższych planach muzeum. Pan dyrektor specjalnie dla naszej grupy rozpakował eksponaty, które muzeum nabyło i które znajdą się na najbliższej wystawie. Następnie przeszliśmy do pomieszczeń, w których zostanie przygotowana wystawa. Zapowiada się fantastycznie. Nie zdradzimy, co to będzie, ale zachęcamy wszystkich, by w drugiej dekadzie grudnia zajrzeli do muzeum. Potem wraz z dyrektorem zajrzeliśmy do muzealnego magazynu i przy okazji obejrzeliśmy kolejną wystawę fotografii – tym razem otworkowej
pt. „Ślad słońca”. Chociaż zdjęcia są czarno- białe bardzo się spodobały.

Dziękujemy panu Lucjanowi Buchalikowi za czas, który nam poświęcił.
Gratulujemy pani Ewie Rotter- Płóciennikowej oraz fotografikom bardzo udanych dzieł.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij