KOŁO PIELGRZYM-TURYSTA w KAMERUNIE
Autor: Op@sp3 10 listopada 2015

SAMSUNG CAMERA PICTURES7 listopada, w sobotni ranek nasza grupa, w salkach przy kościele spotkała się z siostrą Benigną, która przepięknie nam opowiedziała o pracy misjonarek w Kamerunie. Usłyszeliśmy wiele informacji na temat przedszkola, gdzie oprócz nauki i zabawy dzieci uprawiają warzywa, gotują, sprzątają. Dowiedzieliśmy się jak uprawia się bawełnę i jakie z niej powstają materiały oraz co „piszczy” w kameruńskiej modzie. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć różne rzeczy przywiezione przez siostrę z Kamerunu: instrumenty muzyczne, naczynia afrykańskie, roślinę podobną do prosa-mill, skorpiona czy skórę siedmiometrowego węża. Poznaliśmy także tajemnice afrykańskiej kuchni, nauczyliśmy się gotować tradycyjną potrawę o nazwie bul.
Cieszymy się, że dzieci w Kamerunie mają przedszkole, które funkcjonuje dzięki wsparciu ludzi dobrej woli i pracy misjonarek. Jednak jest to kropla w morzu potrzeb.Ciągle jest potrzebna pomoc.
Nie bądźmy obojętni na losy afrykańskich dzieci.

Serce pełne dobra miej i tym dobrem innych dziel!