Recenzja ze spektaklu „Księga Dżungli”
Autor: Oz@sp3 15 listopada 2015

 

DSCN213030 października wyruszyliśmy wraz z klasą 6b do Teatru Banialuka w Bielsku-Białej, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt.”Księga Dżungli”. Spektakl wyreżyserowany przez Ewę Piotrowską został oparty na powieści Rudyarda Kiplinga pt. ”Księga Dżungli”. Muzykę skomponował Wojciech Błażejczyk, a wykonał zespół Hastag Ensemble. Scenografię do przedstawienia wykonała Julia Skuratova, a ruch sceniczny opracowała Ewelina Ciszewska.

Scenariusz przedstawienia w małym stopniu oddawał treść książki. Owszem bohaterowie byli zbieżni z postaciami w książce, ale wydarzenia nie pokrywały się z tekstem w książce. Moim zdaniem gra aktorska była pełna wyobraźni oraz wyrazista. Przedstawienie oceniam jako fascynujące. Muzyka tworzyła atmosferę przedstawienia, ale moim zdaniem momentowo była zbyt głośna. Natomiast scenografia była skromna, a zarazem tajemnicza. Najbardziej podobała mi się tablica wisząca w tle. Aktorzy w spektaklu mieli na twarzach maski, które pomogły widzom lepiej zrozumieć sens przedstawienia. W maskach występowały postacie tj.: Bagheera, Baloo, Akela, wilki, małpy. Najbardziej wyróżniającym się kostiumem były posplatane zielone chusty, które tworzyły postać węża Kaa.

Cała historia rozpoczyna się w domu Alicji, którą właśnie odwiedzają goście, od których otrzymuje w prezencie książkę pt.”Księga Dżungli”. Dziewczynka czytając książkę, wyobraża sobie, że jest jej głównym bohaterem- Mowglim. W tym właśnie momencie zaczyna się jej wielka przygoda z Plemieniem Wilków, Bagheerą, Baloo, Tabaqui i Wolnum Plemieniem. Cała historia dotyczy poszukiwań rzęsy wilków, w czasie których czyhało na nią wiele niebezpieczeństw.

Chętnie obejrzałabym to jeszcze raz, ale tym razem z całą rodziną. Polecam ten spektakl!

P.S. Po spektaklu obejrzeliśmy wystawę fotografii w Bielskiej Galerii BWA w ramach FotoArtFestival 2015.

Wiktoria Drzyzga

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij