Warsztaty rycerskie w Muzeum Miejskim
Autor: Oz@sp3 15 listopada 2015

DSC_049602 listopada klasy 4b i 4c uczestniczyły w warsztatach rycerskich w Muzeum Miejskim w Żorach. Zajęcia prowadził rycerz Tomasz, czyli pan Tomasz Górecki z giermkiem Ludwikiem (pan Ludwik Wróbel) oraz z damami dworu przybyłymi z Osin. Uczniowie poznali życie rycerzy od pazia do giermka. Uczyli się fechtunku, ćwiczyli oko strzelając do tarczy, ale także poznali życie dworskie, ucząc się tańca i pieśni. Dziewczyny sprawdziły się jako hafciarki, a chłopcy projektowali swoje herby. Zajęcia prowadzone metodą warsztatową angażowały wszystkich uczniów, wyzwalając dużo emocji i radości. Czekamy na kolejne propozycje tak atrakcyjnych zajęć. Jak się bawiliśmy, zobaczcie na zdjęciach.