POTYCZKI ORTOGRAFICZNE Z MIKOŁAJEM
Autor: Op@sp3 16 listopada 2015

W dniu 12 listopada 2015 r.  został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów  klas II i III pod hasłem „POTYCZKI ORTOGRAFICZNE Z MIKOŁAJEM”

Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie zwycięzców do II etapu, który odbędzie się  23 listopada 2015r. w klubie WISUS w Żorach na os. Sikorskiego. W konkursie uczestniczyło 12 uczniów (1 z klas drugich, 11 z klas trzecich). Tym razem uczestnicy pisali dyktando, pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce. Są to Adrian Cichy (kl.3b) i Błażej Marcisz (kl.3a) – GRATULUJEMY!

Katarzyna Krupa

Teresa Moś