Klasa 2b na kulturowych warsztatach
Autor: Op@sp3 8 grudnia 2015

IMG-20151127-0041527 listopada uczestniczyliśmy we wspaniałych warsztatach, które poprowadziła etnolog i antropolog kultury, pani Anita Czerner- Lebedew oraz artyści plastycy Studia Działań Artystycznych: Anna Bodzek- Sikora i Nina Kontny- Łomozik. Warsztaty składały się z części multimedialnej oraz artystycznej i łączyły sztukę, naukę i twórczą zabawę. W pierwszej części- multimedialnej zastanawialiśmy się nad tym: co to jest sztuka?, jakie obejmuje dziedziny naszego życia?, czy rękodzieło dziecięce to też sztuka? Poznaliśmy również różne kultury oraz warunki w jakich żyją dzieci i jakimi zabawkami się bawią. Mieliśmy okazję zobaczyć i pobawić się zabawkami z różnych części świata. Zwróciliśmy szczególna uwagę na zabawki wykonane ręcznie z zaskakujących materiałów. W części drugiej każdy samodzielnie wykonał sowę z materiałów recyklingowych. Była świetna zabawa. Teraz nasza etno-zabawka jest ozdobą klasy.

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij