Przez kontynenty
Autor: Oz@sp3 15 grudnia 2015

DSCF1140Szkolne „Trampki” dzisiaj odwiedziły muzeum, by zobaczyć stan przygotowań do wystawy. Trwają jeszcze prace wykończeniowe, ale pan Tomasz Górecki oprowadził nas po niezwykle interesującej ekspozycji.

Najpierw była przejażdżka statkiem po oceanie. Podziwialiśmy skarby w skrzyniach. Byliśmy w Afryce i podziwialiśmy broń, stroje, ozdoby, naczynia tamtejszych ludów. Następnie zawędrowaliśmy w Andy. Imponujące są stroje peruwiańskich muzykantów. Na wystawie znajduje się też waza, którą do Polski przywiozła nasza znamienita aktorka – Helena Modrzejewska. Była też przejażdżka koleją transsyberyjską. Zza okien będzie można podziwiać wspaniałe widoki. Zajrzeliśmy do wagonu pocztowego – istne skarby. Nasza koleżanka zaprzyjaźniła się z Wietnamczykiem. Byliśmy też w Australii – fajne papućki z piór. W podziemiach przenieśliśmy się do magicznego świata bóstw. Najbardziej spodobał nam się bożek, który lubi alkohol. Ciekawe są też przeróżne trony.

Wystawa naprawdę warta polecenia. Oficjalne otwarcie 18 grudnia, a więc tuż, tuż.

Przy okazji bytności w muzeum zobaczyliśmy świetną wystawę ikon. Naprawdę robią wrażenie.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia naszego muzeum.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij