Zimowy spacer czyli poszukujemy przydrożnych kapliczek.
Autor: admin@sp3 21 stycznia 2016

DSCF1100Mimo mroźnego popołudnia członkinie koła postanowiły wyruszyć na zimowy spacer w poszukiwaniu kolejnych przydrożnych kapliczek. Tym razem trasa wiodła przez siłownię na świeżym powietrzu, ul. Wodzisławską obok Hańcówki, aleją Armii Krajowej, Folwarecką, Aleją Wojska Polskiego.

Jak zwykle humor dopisywał. Za siłownią uwagę zwróciły „zakochane brzozy“. Na ul. Wodzisławskiej członkinie zauważyły kamienny krzyż przydrożny z płaskorzeźbą Matki Boskiej Bolesnej. Jak wynika z napisu umieszczonego na krzyżu pochodzi on z 31.07.1839r.. Fundatorami byli Jacek i Anna Gallusowie. Prawodopodobnie ten krzyż miał chronić przed nieszczęśliwymi wypadkami drogowymi.

Mróz narastał, więc postanowiono, że ul. Wodzisławską za rozjazdem w kierunku Rogoźnej przejdziemy przy bardziej sprzyjającej aurze.

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij