Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III o tytuł „Supermatematyka”
Autor: Op@sp3 29 stycznia 2016

270120163395 14 stycznia br. 22 uczniów klas trzecich wzięło udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym. Uczniowie rozwiązywali test złożony z trzynastu zadań o różnym stopniu trudności. Były zadania wymagające logicznego myślenia, wykonania trudnych obliczeń oraz zastosowania wiadomości z geometrii. W wyniku rywalizacji I miejsce zajął Błażej Marcisz. Paweł Wierzbicki i Karol Woryna zajęli II miejsce z taką samą ilością punktów. Pozostali uczniowie: Bartosz Chochliński, Bartosz Chromik, Filip Soboń, Anna Szatkowska, Dominik Tetla, Szymon Dubiel, Zofia Marczak, Dawid Sidyło, Maksymilian Zawrotniak, Weronika Świątek, Tymoteusz Starczała, Zofiia Tobiasz, Klaudia Wójtowicz, Marcelina Wolny, Weronika Mikołajczak, Julia Smetana, Larysa Szczelina, Klaudiusz Kubior, Magdalena Korpyś, także świetnie poradzili sobie z zadaniami.

Dziękujemy wszystkim chętnym za udział w konkursie. Nagrodą dla trzech osób z najwyższą uzyskaną punktacją będzie uczestnictwo w IX Miejskim  Konkursie Matematycznym  dla uczniów  klas  III o tytuł „Supermatematyka” , który odbędzie się  1 marca 2016r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 9 w Żorach.

Katarzyna Krupa, Małgorzata Muras