KÓŁKO TEATRALNE W JĘZYKU ANGIELSKIM
Autor: MF@sp3 31 stycznia 2016

 

IMG_6366 Kółko teatralne w języku angielskim.

Już od niemal trzech lat w szkole prowadzone jest kółko teatralne w języku angielskim. Raz tygodniu podczas prób uczniowie ćwiczą ( PO ANGIELSKU!!!) techniki związane z występowaniem na scenie, włącznie z doskonaleniem dykcji, ekspresji, auto ekspresji, rytmiki śpiewu i tańca. W ramach zajęć uczniowie zajmują się także interpretacją tekstu literackiego, w niewielkim stopniu poznają historię teatru i filmu, zapoznają się dziełami literackimi, biografiami twórców i poznają ważnych ludzi szeroko rozumianej kultury.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z naszych dawniejszych zajęć, na których zobaczą Państwo naszych byłych uczniów. Wkrótce uzupełnimy galerie o nowe zdjęcia.

Nasza MISJA!

Nie od dziś wiadomo, że gry i zabawy językowe w formie ćwiczeń teatralnych oraz przedstawienia teatralnego odgrywają niezwykle istotną rolę w procesie nauczania, a zwłaszcza w nauczaniu języka obcego. Poprzez formę ćwiczenia teatralnego uczeń jest wprowadzony w sytuację zbliżoną do rzeczywistej komunikacji. Poza tym ćwiczenia teatralne posiadają nieocenione walory ilustracyjne, których typowo podręcznikowe metody prezentacji treści często są pozbawione. A przecież ilustrowanie prezentowanych wiadomości ułatwia ich zapamiętywanie. Niestety często o tym zapominamy, że nawet uczniowie z ograniczonymi umiejętnościami językowymi i niewielkim zasobem słownictwa są w stanie się komunikować. Chcą rozmawiać, opowiadać historie i przekazać swoje uczucia, emocje. Zajęcia teatralne dają wszystkim dzieciom, również tym, którym nauka języka przychodzi trudniej, taką możliwość. Dodatkowo, poprzez udział w aktywności dramatycznej dzieci zyskują pewność siebie, szybciej przyswajają nowe słowa i frazy dlatego, że poznają je w prawdziwym kontekście i uczą się doceniać wartość pracy zespołowej. Ponad to wszystko jest jeszcze jedna ważna kwestia, związana z czystą przyjemnością spełniania swoich pasji.

Monika Franczuk-Frysz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij