RECENZJA SPEKTAKLU – 5C
Autor: Oz@sp3 1 lutego 2016

W dniu 25.01.2016 roku, o godz. 11.00 nasza klasa 5c, z nauczycielką Panią Jowitą Chodacką –Wojtynek udała się, do kina” Na Starówce” w Żorach, na spektakl pt.”Mity Greckie”. Spektakl ten wykonał Teatr z Wrocławia „In Art”. Scenariusz napisał, i wyreżyserował Andrzej Wieczorek, kostiumy przygotowali Teresa Mak i Marcin Rosiak. Scenografię wykonał Alan White, a muzykę i opracowanie muzyczne przygotował Michał Szablowski. Przedstawienie wprowadziło nas w świat starożytnej Grecji. W spektaklu przedstawiono nam kilka najważniejszych mitów. Poznaliśmy miłosną historię Posejdona, który nieszczęśliwie zakochał się w nimfie Amfitrycie. Przebiegłość Prometeusza, która została ukarana przez Zeusa, który posiadł władzę, potęgę i kazał powiesić Prometeusza na skale, do której codziennie przylatywał orzeł i dziobał mu wątrobę. Poznaliśmy również historię Dedala – słynnego budowniczego, który chciał uciec z Krety, ze swoim synem Ikarem. Zbudował wspaniałe skrzydła, na których wzbili się w powietrze. Jednakże Ikar wzbił się zbyt blisko słońca i wosk, z którego wykonane były skrzydła, zaczął się topić. Niestety Ikar zginął na oczach ojca. Wymieniłem kilka mitycznych historii, które zostały nam przedstawione. Śmialiśmy się, cieszyliśmy się, choć były też momenty wzruszenia. Braliśmy czynny udział w przedstawieniu – odgrywaliśmy rolę zwierząt i podskakiwaliśmy w rytm muzyki. Przedstawienie bardzo mi się podobało. Mitologia została humorystycznie odniesiona do współczesnych czasów. Podobały mi się również kolorowe stroje i maski. Scenografia była skromna, ale efekt teatru cienia postaci zrobił na mnie wielkie wrażenie. Całe przedstawienie odbyło się dzięki wspaniałej grze aktorskiej. Polecam wszystkim ten spektakl, również dorosłym – pośmiejecie się i oderwiecie od rzeczywistości.

Kacper Zarzycki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij