PIERWSZA POMOC
Autor: Oz@sp3 1 lutego 2016

PIERWSZA POMOC – TO DZIECINNIE PROSTE!

DSCF4126Włączamy się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety, nie możemy zbierać pieniędzy na ten cel, bo szkoły nie mogą brać udziału w takiej formie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że WOŚP wystartował w ubiegłym roku z ogólnopolską akcją „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” związaną z nauką udzielania pierwszej pomocy. W czasie tych przedsięwzięć Jurek Owsiak i instruktorzy Fundacji WOŚP chcieli namówić wszystkich Polaków do tego, żeby nauczyli się pierwszej pomocy i nie bali się jej później udzielać. Chcąc kontynuować ideę Jurka Owsiaka proponujemy, aby uczniowie klas 4-6 przygotowali plakaty przedstawiające sposoby udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia.

Podział zagadnień dla poszczególnych klas:

Klasa 4a – pierwsza pomoc w przypadku omdlenia

Klasa 4b – pierwsza pomoc w przypadku oparzenia

Klasa 4c – pierwsza pomoc w przypadku skaleczenia / krwotoku

Klasa 5a – pierwsza pomoc w przypadku złamania

Klasa 5b – pierwsza pomoc w przypadku zadławienia

Klasa 5c – pierwsza pomoc w przypadku odmrożeń

Klasa 5d – pierwsza pomoc w przypadku zawału

Klasa 6a – Resuscytacja krążeniowo oddechowa

Klasa 6b – Układanie osób w stanach zagrożenia

Klasa 6c – Telefony alarmowe.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij