W poszukiwaniu zimy wizyta w Wiosce Eskimosów
Autor: KK@sp3 10 lutego 2016

DSCF1104

W związku ze zbliżającymi się feriami i brakiem śniegu w najbliższej okolicy członkinie koła turystyczno- artystycznego postanowiły go poszukać. Celem wyprawy była Wioska Eskimosów.

Dzień był pogodny. W ogródku obok dworca PKS-u dziewczęta zauważyły kępkę przebiśniegów.

Chyba wiosna jest już w drodze. Na ul. Dworcowej 18 spostrzegły drewniany krzyż przydrożny wolno stojący.

Miasteczko westernowe było zamknięte, ale to przecież dla członkiń koła żaden problem.

W Wiosce Eskimoskiej nie było śniegu, tylko jakieś futra i ryby. Było spotkanie z kaktusami, próba wejścia do kopalni złota. Do udanych należny zaliczyć spotkanie ze zwierzętami. Okazało się, że osioł wcale nie jest uparty tylko obrażalski. Dziewczęta przeżyły chwile grozy, gdy kowboje związali je lassem. Musiały spędzić chwilkę w więzieniu, bo były poszukiwane. W wiosce indiańskiej zajrzały do wigwamu i pogalopowały na szalonej kobyle.

Niestety- śniegu nigdzie nie było.

W drodze powrotnej zajrzały Do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach- placówki artystycznej o dwóch poziomach kształcenia młodzieży uzdolnionej artystycznie. Ta szkoła została laureatem prestiżowej nagrody Phoenix Sariensis 2015 . Gratulujemy.

Autor:G.S.

DSCF1123 DSCF1122 DSCF1121 DSCF1120 DSCF1118 DSCF1117 DSCF1107 DSCF1110 DSCF1111 DSCF1112 DSCF1114 DSCF1115 DSCF1105 DSCF1104 DSCF1103 DSCF1102 DSCF1101 DSCF1099 DSCF1097 DSCF1098

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij