W MUZEUM OGNIA
Autor: Oz@sp3 9 marca 2016

DSCF1080Tym razem członkinie koła turystyczno- artystycznego odwiedziły Muzeum Ognia, w którym 8 marca zaplanowano spotkanie poświęcone sztuce kulinarnej.

Dzięki interaktywnej wystawie dziewczęta samodzielnie mogły zaplanować sobie zwiedzanie. Na początku obejrzały film pt. „Śladami ognia“ w reżyserii Andrzeja Celińskiego. Następnie zeszły do części muzealnej podzielonej na pięć stref tematycznych:

  • Okiełznanie żywiołu,

  • Przez antyk i wieki średnie,

  • Pali się,

  • Obszar duchowości,

  • Mędrca szkiełko i oko.

Na interaktywną wystawę składają się elementy wystroju scenograficznego, takie jak aranżacja prehistorycznej jaskini, plansz prezentacyjnych zawierających treści tekstowe, fotografie i schematy oraz bogata warstwa multimedialna, Wielką frajdą była interaktywna zabawa ogniem oraz przejście przez ścianę ognia. Uczennice pod czujnym okiem profesora Pożogi wykonywały liczne doświadczenia na panelach dotykowych. Trochę wysiłku wymagało gaszenie pożaru, ale dzielne ochotniczki poradziły sobie i z tym zadaniem. W ramach relaksu słuchały muzyki, którą wybierały z ognistej szafy grającej. Pod koniec rozwiązywały test wiedzy, którą sprawdzał Żorek.

Po zakończeniu zwiedzania przeszły do sali, w której odbywało się spotkanie kulinarne. Zainteresowały się publikacjami na temat gotowania. Zostały poczęstowane herbatą, czekoladą.

W doskonałych humorach wracały do szkoły.

Gabriela Steuer

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij