6A spotyka się i prezentuje patrona- Panią Annę Bodzek-Sikorę.
Autor: Op@sp3 16 kwietnia 2023

W dniu 28 marca kl.6a wybrała się na warsztaty do SDA w Żorach, żeby lepiej poznać żorską artystkę, którą jest Pani Anna Bodzek-Sikora. Pani Ania od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne (z ceramiki, florystyczne, z recyklingu). Twórczość Pani Ani często nawiązuje do natury. Materiały z których tworzy najczęściej to glina, karton, naturalny sznurek czy drut. Jej prace cechują kształty proste, powtarzalność, ład i harmonia. Ostatnia wystawa prac Pani Anny odbyła się w Żorach, w styczniu 2022r. pod tytułem „Pachworki natury”. Bardzo dziękujemy za ciekawe i inspirujące spotkanie.

Awans naszych koszykarzy do Finału Wojewódzkiego
Autor: Op@sp3 31 marca 2023

29 marca nasi uczniowie brali udział w Półfinale Wojewódzkim w Koszykówce dzieci. Organizatorem zawodów, które odbywały się na żorskiej hali była nasza szkoła a gościliśmy u siebie szkołę z Marklowic, Raciborza oraz Bielska-Białej. Każdy zespół rozegrał po dwa mecze, których wyniki decydowały o awansie do następnego etapu rozgrywek szkolnych.

Pierwszy mecz nasi zawodnicy rozgrywają ze szkołą z Raciborza i pomimo gorszych warunków fizycznych dosyć szybko obejmujemy wysokie prowadzenie, którego nie oddajemy już do końca. Kolejne spotkanie to mecz o pierwsze miejsce ze szkołą z Bielska-Białej, gdzie również od samego początku zaznaczamy swoją pozycję na parkiecie i nie pozwalamy przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł. Spotkanie wygrywamy i zajmujemy pierwsze miejsce w turnieju.

Tym, samym nasza szkoła awansuje do Finału Wojewódzkiego i już teraz jest jedną z 4 najlepszych szkół w województwie śląskim!!

Naszą szkołę reprezentowali:
z klasy 5a:
– Bruno Kuczera,
– Stanisław Grzegorzewski,
– Adam Żyrek,
– Daniel, Zubel,
z klasy 6a:
– Stanisław Witkiewicz,
– Krzysztof Cieciak,
– Norbert Fizia,
– Mateusz Faryna,
– Aleksander Chudzik,
– Tymoteusz Dudek,
– Patryk Piotrowski

Chłopcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Ogromny sukces naszego ucznia!
Autor: Op@sp3 22 listopada 2022

Stanisław Witkiewicz, uczeń klasy 6a w stroju koszykarskim MUKS Sari Żory.W dniu 18.11.2022 z Warszawy z Polskiego Związku Koszykówki napłynęła do nas wspaniała informacja! Uczeń naszej szkoły- Stanisław Witkiewicz z klasy 6a, na co dzień reprezentujący barwy współpracującego z naszą szkołą klubu MUKS Sari Żory został powołany na konsultację szkoleniową FIBA Youth Development Fund Talent Camp U13, która odbędzie się w dniach 15-18.12.202 we Wrocławiu.
Na powyższą konsultację zostało zakwalifikowanych tylko 16 zawodników z całej Polski, a Stanisław jest jedyną osobą z naszego województwa. Przez 3 dni Staś będzie miał okazję trenować pod okiem najlepszych trenerów wraz z najbardziej perspektywicznymi zawodnikami z kraju.
Stanisławowi serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia oraz owocnych treningów.
To wyróżnienie, jest dowodem na to, że klasy sportowe to nie tylko fantastyczna przygoda ale także nieograniczone możliwości rozwoju dla młodych ludzi.