Gwiazdka dla Afryki
Autor: admin@sp3 13 grudnia 2012

DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE, NAUCZYCIELE!

Zapraszamy do udziału w projekcie GWIAZDKA DLA AFRYKI.

Projekt jest organizowany przez UNICEF.

Przez zaangażowanie pomożemy dzieciom z Sierra Leone

Szczegóły znajdziecie w zakładce projekty Gwiazdka dla Afryki

W tym roku dzieci wykonają różnej wielkości pudełka na prezenty, które będzie można zakupić przed świętami Bożego Narodzenia i zapakować do nich prezent dla bliskiej osoby. Każde pudełko to szczepionka dla afrykańskiego dziecka, dzięki której może żyć.

Nie bądź obojętny na los swoich rówieśników POMÓŻ.

Serce pełne dobra miej i tym dobrem innych dziel!

Drodzy RODZICE, DZIADKOWIE, BABCIE, SYMPATYCY NASZEJ SZKOŁY ZAPRASZAMY do robienia pudełek i do kupowania.

Pudełka według własnego pomysłu, różnej wielkości robimy do 13 grudnia przynosimy je do pani C. Piontek lub do pani B. Oelszlaeger

16 grudnia rusza sprzedaż !!!!!!!!

Projekt „Gwiazdka dla Afryki”
Autor: admin@sp3 13 grudnia 2012

Czy lubisz dostawać prezenty pod choinkę?
A czy wiesz, że dawanie prezentów jest równie przyjemne jak ich otrzymywanie?

Gwiazdka jest dla każdego z nas szczególnym okresem w roku. To czas rodzinnych spotkań, wspólnego ucztowania, obdarowywania najbliższych prezentami. Każde dziecko niecierpliwie czeka na przyjście Mikołaja i cieszy się z podarunków, które znajdzie pod choinką. Niestety wiele dzieci, szczególnie w krajach afrykańskich, nie ma szans na takie chwile radości.
Dla setek tysięcy rodzin w Sierra Leone największym problemem jest zdrowie ich dzieci, które cierpią powodu braku dostępu do podstawowych szczepień chroniących przed śmiertelnymi chorobami. Dla rodzin żyjących w skrajnym ubóstwie i niezwykle trudnych warunkach to właśnie zdrowie dzieci jest tym, czego pragną najbardziej. Dlatego razem
z UNICEF możesz podarować najwspanialszy prezent dzieciom w Sierra Leone – życie!

Celem projektu jest:

• Zapoznanie dzieci z sytuacją w krajach rozwijających się, w tym głównie w Sierra Leone,
  • Kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego,
  • Zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

„Gwiazdka dla Afryki” to projekt edukacyjno-pomocowy, w ramach którego uczniowie będą przygotowywać symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach  owiniętych wstążeczką dzieci umieszczą symboliczne szczepionki, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Ile szczepionek bądź zestawów szczepień pomieści pudełeczko, zależy wyłącznie od ofiarodawcy, a więc ucznia. Im bogatszy ma być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc może być większa. Koszt jednej szczepionki jest niewielki, a nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy – uratować życie dziecka!

Wszystkie przygotowane przez dzieci i młodzież prezenty zostaną wystawione podczas specjalnie zorganizowanej w szkole imprezy. Każdy z zaproszonych do szkoły gości będzie mógł wesprzeć działania pomocowe przekazując darowiznę w formie równowartości wybranego przez siebie prezentu. Dzięki temu wszystkie „prezenty”, które wybiorą Darczyńcy trafią do dzieci w Sierra Leone.

Więcej szczegółów w zakładce Projekty – Gwiazdka dla Afryki

Witaj, świecie!
Autor: admin@sp3 10 grudnia 2012

Witaj w WordPressie. To jest Twój pierwszy wpis. Zmodyfikuj go lub usuń, a następnie rozpocznij blogowanie!